ممکن است اجاق گاز و فر از لوازم اصلی آشپزی خانه شما باشند اما هیچ خانه ای بدون مایکروفر کامل نیست. این وسیله باعث راحتی بیشتری در آشپزخانه شما می شود. به شما امکان می دهد تا با سرعت وعده های غذایی از قبل آماده شده را گرم کنید یا غذاهای تازه را حرارت دهید. هنگامی که زمان بیشتری احتیاج دارید باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. مایکروفر ممکن است یک ابزار آشپزی ساده به نظر برسد، اما احتمال دارد مانند سایر وسایل آشپزخانه به نگهداری و تعمیر نیاز داشته باشد.

مشکلی نیست که مایکروفر شما با آن روبه رو نشود. برای کمک به شما در رفع مشکلات دستگاه خود، برخی از رایج ترین نکات تعمیر آن را بررسی خواهیم کرد.

برخی از رایج ترین نکات در تعمیر مایکروفر و مایکروویوها

  1. مایکروفر روشن نمی شود

بدیهی است که شما نیاز به وسیله ای دارید که کار کند. روشن نشدن دستگاه ممکن است دلایل ساده و پیچیده ای داشته باشد.

حتما این احتمال وجود دارد، اما اگر مایکروفر ( قابل حمل)  countertop سنتی دارید، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه به پریز برق وصل است. همچنین باید با استفاده از مولتی متر یا وسیله الکتریکی دیگری از برق رسانی پریز اطمینان حاصل کنید. اگر پریز، برق را تامین نکند به یک متخصص برق برای تعمیر آن نیاز خواهید داشت. خوب کار نکردن سوئیچ هم ممکن است باعث ایجاد این مشکل هم در مایکروفر countertop  ( قابل حمل)  و هم در مایکروفر built in (قرار گرفته داخل کابینت) شود. سوئیچ درب هنگامی که مایکروفر بسته است و همچنین هنگامی که شروع به پختن می کند، علامت می دهد. خطا در سیستم قفل درب مانع عملکرد دستگاه شما می شود. فیوز حرارتی و یا فیوزسرامیکی شکسته هم می تواند مانع عملکرد دستگاه شود. برای رفع چنین مشکلاتی حتما باید با یک سرویس معتبر و متخصص تعمیرات مایکروفر تماس بگیرید.

  1. مایکروفر روشن می شود اما کار نمی کند

شما هیچگاه مایکروفر را خاموش نمی کنید مگر زمانی که متوجه شوید که غذایتان گرم نشده است. . مایکروفری که روشن می شود اما گرم نمی کند اساساً بلا استفاده است، اما قابل تعمیر است. مشکلات مربوط به دیود ولتاژ بالا یا مگنترون اغلب باعث این مشکل می شوند. مگنترون گرمایی را که مایکروفر برای پختن و گرم کردن غذا به آن احتیاج دارد تولید می کند در حالی که دیود ولتاژبالا، برق مگنترون را تولید می کند. نقص در هر یک از این اجزا از تولید گرما در این وسیله جلوگیری می کند، حتی اگر برق هم دریافت کند. این قطعات قابل تعویض هستند اما دسترسی به آن ها در درون دستگاه دشوار است. ممکن است برای حل این مشکل  نیاز باشد تا از یک سرویس معتبر لوازم کمک بگیرید.

  1. صفحه ی لمسی مایکروفر کار نمی کند

کنترل های تاچ پد به شما امکان می دهد تا با لمس یک دکمه عملکردهای آشپزی متنوعی را برنامه ریزی کنید. اگر صفحه لمسی کار نکند شما نمی توانید از وسیله خود استفاده کنید.

احتمالا عدم عملکرد صفحه لمسی به  دلیل خرابی سوئیچ غشایی و صفحه کنترل است . سوئیچ به صفحه کنترل علامت می دهد تا قدرت لازم برای عملکردهای خاصی ایجاد کند، و سوییچ غشایی که فرسوده و یا خراب است مانع عملکرد صفحه لمسی می شود. به همین ترتیب، یک صفحه کنترل خراب نمی تواد قدرت لازم برای عملکردی که شما انتخاب می کنید فراهم کند . برای بسیاری از صاحبخانه ها تعمیر این اجزا دشوار است، که نیاز به کمک  یک تکنسین متخصص تعمیرات است.

6 مشکل رایج در تعمیرات مایکروفر

  1. سینی مایکروفر نمی چرخد

بیشتر مایکروفر ها سینی هایی دارند که هنگام استفاده پیوسته می چرخند و باعث گرم شدن غذا می شوند. اگر سینی نچرخد غذا به خوبی پخته نمی شود، بنابراین قطعا به تعمیر نیاز دارد. عدم چرخش سینی اغلب به دلیل شکستن موتور درایو است. موتور درایو حرکت چرخشی لازم برای چرخش سینی فراهم می کند. تعویض این موتور احتمالا این مشکل را حل خواهد کرد. همچنین ممکن است نیاز باشد متصل کننده ی موتور را هم تعویض کنید، اگر هنگام تعویض این قطعات با مشکل مواجه شدیدحتما با یک تکنسین حرفه ای از مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی مانند تعمیرگاه کرج سرویس تماس بگیرید.

همچنین ممکن است مشکلات مربوط به حرکت سینی به دلیل شکستن و یا ترک خوردن راهنمای غلتکی باشد. سینی شیشه ای معمولا در بالای یک راهنمای غلتکی قرار دارد که به سینی کمک می کند تا در هنگام چرخش در مسیر بماند . گذشت زمان و استفاده مکرر می تواند به راهنما آسیب برساند و مانع حرکت سینی شود. راهنما را عوض کنید تا سینی در مسیر خود حرکت کند.

  1. فن اگزوز مایکروفر کار نمی کند

مایکروفر های  over the range(نصب شده در بالا) در بالای محدوده ی آشپزی شما نصب می شوند، و دارای یک فن اگزوز در قسمت تحتانی دستگاه هستند که ویژگی های مایکروفر و هود را با هم در یک دستگاه دارند. این طرح باعث راحتی زیادی می شود اما مشکلات منحصر به خودش را هم دارد.

اگر فن اگزوز دستگاه شما کار نمی کند ممکن است در فیلتر زغال و یا فیلتر گریس آن مشکلی ایجاد شده باشد. این فیلتر ها آلاینده های موجود در هوا و گریس هایی را که هنگام پخت و پز ایجاد می شوند، جذب می کنند و با گذشت زمان می توانند مسدود شوند. فیلتر گرفتگی مانع کار شما میشود واحتمالا تمیز کردن یا تعویض فیلتر مشکل شما را برطرف می کند. اگر فیلترهای شما تمیز هستند ممکن است موتور فن مشکل داشته باشد. برای بررسی و تعمیر موتور قبل از جدا کردن  مایکروفر برای دسترسی به فن باید دستگاه را از برق جدا کرده و آن را از جایش خارج کنید. بهتر است این کار را به یک متخصص قابل اعتماد تعمیرلوازم خانگی بسپارید.

مشکل رایج درهنگام تعمیرات مایکروفر و مایکروویو

  1. مایکروفر سرو صدای بیش از حد تولید می کند

طبیعی است که وسیله ی شما هنگام کار کردن سرو صدا ایجاد کند اما صداهای بیش از حد نشانگر مشکلات بزرگتری است.

سرو صدای دستگاه ممکن است دلایل متفاوتی ازجمله موتور درایو، راهنمای غلتک، مگنترون، فن خنک کننده یا دیود ولتاژبالای خراب داشته  باشد. برای تشخیص این مشکل، احتمالا نیاز دارید تا دستگاه خود را برای بررسی اجزای داخلی آن جدا کنید. در نهایت توصیه می شود برای حل این مشکل از یک متخصص تعمیرات کمک بگیرید.

همچنین لازم به یادآوری است که بیشترمایکروفرها تنها حدود 10 سال عمر می کنند. اگر یک مایکروفر قدیمی داریدکه دچار مشکل شده است به تعویض آن با یک مدل مدرن فکر کنید. می توانید با این مجموعه آنلاین ، جستجوی خود را برای یک دستگاه جدید آغاز کنید.

خدمات جامع تعمیر مایکروفر توسط تکنسین های خبره

مایکروفر یک وسیله کوچک اما قدرتمند است که آشپزی را در آشپزخانه های مدرن آسان می کند. هیچ دلیلی برای درگیرشدن شما با یک وسیله خراب وجود ندارد، با یادگیری برخی از رایج ترین مشکلات مایکروفر یاد می گیرید تا هر مشکلی که به وجود آید برطرف کنید.

برای راهنمایی بیشتر در رابطه با تعمیرات مایکروفر حتما با یک سرویس حرفه ای تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

منبع: universalappliancerepair.com

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *