باز کردن قفل درب لباسشویی

باز کردن قفل درب لباسشویی در حین کار کردن یا زمانی که لباسشویی قفل شده است یکی از چالش هایی است که کاربران و مصرف کنندگان ماشین لباسشویی های اتوات با آن موجه هستند. برخی ها هم میپرسند چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم. با این آموزش خودتان می توانید در خانه بدون نیاز به تعمیرکار قفل درب ماشین لباسشویی‌تان را باز کنید. در ادامه همراه ما باشید.

در ماشین لباسشویی قفل شده را چگونه باز کنیم؟

ماشین لباسشویی های جدید از تکنولوژی هوشمندانه ای بهره میبرند و سیستم ایمنی بسیار قوی دارند. در لباسشویی های اتومات عملکرد درب به این شکل است که بعد از اینکه دکمه استارت را زدید دیگر درب لباسشویی باز نمی‌شود. همچنین در طول شستشو نیز اجازه باز کردن درب دستگاه به کاربر داده نمی‌شود. این سیستم خودکار است و از طریق سنسورهای تعبیه شده برای تشخیص پر بودن لباسشویی کار می‌کند. تا اینجا طبیعی است و عملکردی که از قفل درب لباسشویی های اتومات انتظار می‌رود هم همین است.

اما برخی اوقات پیش می‌آید که بعد از تمام شدن برنامه شستشو نیز درب لباسشویی باز نمی‌شود. باز کردن قفل ماشین لباسشویی در این شرایط چگونه است؟ اگر در موقعیتی اینچنینی قرار گرفتید بد نیست بدانید که برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی باید یک سری تکنیک ها را اجرا نمایید. یکی از کارآمدترین تکنیک ها برای باز کردن درب لباسشویی که قفل شده است این است که از یک سیم مفتولی کمک بگیرید. روش کار ساده است. طول سیم مفتولی حدودا نیم متر باشد کافی است.

سر سیم مفتول را در دو دست خود نگه دارید و از سمتی که قفل درب لباسشویی قرار دارد به آرامی لای در انداخته و به داخل فشار دهید. اگر زبانه میکروسوئیچ نشکسته و گیر نکرده باشد به راحتی باز می‌شود. البته دقت کنید که اینکار را زمانی که درون لباسشویی آب هست انجام ندهید و قبل از آن حتما لباسشویی را از برق بکشید. چراکه سیم مفتول در ارتباط با جریان برق می‌تواند خطر آفرین باشد.

عواملی که باعث می‌شود درب لباسشویی باز نشود

عواملی که باعث می‌شود درب لباسشویی باز نشود

چند عامل مهم وجود دارد که ممکن است باعث باز نشدن درب لباسشویی شود. اما برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید توصیه می‌شود که هر 3 الی 6 ماه یکبار ماشین لباسشویی خود را سرویس و عیب یابی کنید. نمایندگی ال جی کرج برای این منظور تکنسین های ذبده ای دارد که خدماتشان را در منزل شما، بدون اینکه نیاز باشد لباسشویی خود را از خانه خارج کنید انجام می‌دهند. در ادامه به دلایل باز نشدن قفل درب لباسشویی می‌پردازیم.

 • فعال بودن قفل کودک لباسشویی
 • خراب شدن زبانه میکروسوئیچ ماشین لباسشویی
 • سوختن میکروسوئیچ لباسشویی
 • شکستن دستگیره درب در لباسشویی هایی که دربشان دستگیره دارد.
 • پوسیده شدن لولای درب لباسشویی
 • خراب شدن برد الکترونیکی

اگر هر کدام از موارد ذکر شده را در ماشین لباسشویی اتومات خود مشاهده می کنید، علت باز نشدن درب لباسشویی است.

زمان مناسب باز کردن قفل درب لباسشویی

همانطور که می‌دانید در ماشین لباسشویی های اتوماتیک زمانی که لباس ها را درون دستگاه قرار می‌دهیم و برنامه شستشو را تنظیم می‌کنیم، قبل از شروع به کار لباسشویی درب آن قفل می‌شود و در لباسشویی های جدیدتر یک علامت قفل نیز روی نمایشگر ظاهر می‌شود. از زمان ظاهر شدن علامت قفل دیگر نمی توان درب را باز کرد تا زمانی که برنامه شستشو به اتمام برسد.

این سیستم امنیتی به دلیل این است که از عدم خروج آب در حین کار و خطرات ناشی از آن جلوگیری شود. اما در برخی لباسشویی ها امکانی فراهم شده است که به مصرف کننده اجازه می دهد درب لباسشویی را قبل از اتمام کار نیز بتوان باز کرد و در برخی نیز چنین امکانی اصلا وجود ندارد. در ادامه زمان هایی که می توان درب لباسشویی را باز کرد را برایتان آورده ایم.

 • زمانی که برنامه شستشو تمام شده است و آب درون دیگ به طور کامل تخلیه شده باشد.
 • معمولا بعد از تخلیه آب ماشین لباسشویی سنسورها به صورت اتوماتیک درب را باز می کنند.
 • زمانی که علامت قفل روی نمایشگر نباشد می‌توانید درب لباسشویی را باز کنید.
 • برای باز کردن درب ماشین لباسشویی به هیچ وجه درب را محکم نکشید و به آن فشار وارد نکنید.

چگونه قفل کودک در ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

چگونه قفل کودک در ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

برای باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در لباسشویی های مختلف باید طبق دستورالعمل سازنده و دفترچه راهنمایی لباسشویی عمل کرد. اما در حالت کلی نحوه باز قفل درب لباسشویی در بیشتر مدل ها یکسان است. با این حال ما در ادامه برخی از برندهای رایج را بررسی می کنیم.

 • باز کردن قفل درب لباسشویی ال جی: برای اینکه قفل کودک ماشین لباسشویی های الجی را باز کنید بایستی از دکمه CHILD LOCK کمک بگیرید. کافی است این دکمه را به مدت 3 الی 5 ثانه نگه دارید تا قفل درب باز شود.
 • شیوه باز کردن قفل کودک لباسشویی بوش: در ماشین لباسشویی های بوش برای باز کردن قفل درب می توانید از دکمه start/pouse کمک بگیرید و به مدت 5 ثانیه آن را نگه دارید تا قفل درب باز شود. در برخی مدل های دیگر نیز می توان با استفاده از دکمه های rpm و finished in اینکار انجام داد. دکمه ها را همزان به مدت 3 ثانیه نگه دارید.
 • باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ: همانطور که گفتیم در لباسشویی های مختلف روش باز کردن قفل کودک متفاوت است. اما برای باز کردن قفل درب لباسشویی سامسونگ از دکمه های ترکیبی spin و temperature می توان استفاده کرد یا در برخی مدل ها از دکمه های rinse و temperature می‌توان کمک گرفت. در لباسشویی های سامسونگ نیز کافی است تا به مدت 3 ثانیه دکمه ها را همزمان بفشارید.
 • نحوه باز کردن قفل درب لباسشویی آاگ: در این لباسشویی ها نیز باید از دکمه های ترکیبی برای باز کردن قفل کودک کمک بگیرید. Stains/Prewash و Extra Rinse دکمه هایی هستند که باید به طول 5 ثانیه بفشارید تا قفل درب باز شود.

برای رفع مشکل باز نشدن درب لباسشویی چه کنیم؟

تا اینجای مطلب روش های مختلفی را برای باز کردن قفل درب لباسشویی در برندهای مختلف را ذکر کردیم. آموزش باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی به صورت دستی را نیز در بخش های بالاتر ذکر کردیم. اگر با وجود امتحان کردن این راه ها هنوز هم درب لباسشوییتان قفل است، بهتر است از یک تکنسین متخصص برای بررسی و عیب یابی آن کمک بگیرید. در این مواقع به هیچ عنوان سعی نکنید با فشار درب را باز کنید، چراکه آسیب های بیشتری را به قفل و سایر اجزای دخیل در باز شدن درب وارد می‌شود. در صورت نیاز به خدمات تعمیر قفل درب ماشین لباسشویی از تکنسین های کرج نمایندگی تعمیرات لباسشویی در کرج مرکز کرج سرویس کمک بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *