نمایندگی تعمیرات کولر گازی اسپلیت زیمنس در کرج

کولر گازی یا اسپیلت زیمنس یکی از اصلی ترین و پرکاربردی ترین دستگاه ها هر خانه و اداره ای محسوب می شود که روزهای گرم و طاقت فرسای تابستانی را برای شما مطلوب و قابل تحمل می سازد. در واقع نصب یا تعمیر این دستگاه باید توسط سرویسکاری مجرب و زبردست انجام گیرد تا برای کولر گازی و اسپیلت شما مشکلات احتمالی به وجود نیاید. برای این امر ما به شما مرکز تعمیرات لوازم خانگی کرج سرویس، نمایندگی تعمیرات کولر گازی زیمنس در کرج را که  متشکل از افراد و نیروهای حاذق و کار بلد در این زمینه هستند، معرفی می کنیم. نمایندگی تعمیر کولر گازی زیمنس در کرج به شما این امکان را می دهد تا در کمترین و کوتاهترین زمان ممکن، کولر گازی و اسپیلت زیمنس خود را، با درست ترین و بهترین روش ممکن، تعمیر کنید.

می توان گفت که وظیفه کولر گازی یا اسپیلت، جذب هوای گرم محیط و تولید هوای مطبوع و خنک از طریق فرآیند تبخیر مایع مبرد به گاز در اپراتور کولر است. کولر گازی از یک کندانسور بیرونی جهت خنک کردن مبرد، کمپرسور جهت متراکم کردن گاز مبرد، یک بخار کننده جهت جذب گرمای اپراتور و شیر انبساط تشکیل شده است.

اگر هر یک از قطعات نامبرده ی دستگاه اسپیلت و کولر گازی شما به مشکل بر خورد، می توانید آن را به تعمیرگاه مجاز زیمنس کرج سرویس بعنوان نمایندگی و مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی در کرج با خیالی آسوده بسپارید.

مشکلات شایع در تعمیرات کولر گازی اسپیلت زیمنس

اصولا زمانی که تابستان از راه می رسد، دستگاه کولر گازی تان باید بدون هیچ مشکلی کار کند. برای این که کولر گازی تان به درستی کار کند و خنکی مطلوبی را برایتان به ارمغان بیاورد، باید به طور دوره ای  با تعمیر کار کولر گازی تماس بگیرید. اگر در استان البرز سکونت دارید، می توانید این کار را به تعمیرگاه مجاز کرج سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات کولر گازی زیمنس در کرج بسپارید تا اسپیلت شما را سرویس و بررسی کنند و از خرابی احتمالی دستگاهتان جلوگیری نمایند.

تعمیرگاه مجاز کولر گازی اسپلیت زیمنس در کرج

در ادامه مشکلات شایع کولر گازی و اسپیلت زیمنس را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد که البته لازم است به محض مشاهده هر یک از این علایم، آن را برطرف کنید. به شما توصیه می کنیم اگر به تنهایی قادر به رفع این مشکلات نیستید، با یک تعمیر کار مجرب یا یک مجموعه ما بعنوان مانند نمایندگی تعمیرات کولر گازی زیمنس در کرج تماس برقرار کنید.

 1. صدای غیر معمول یا لرزش دستگاه

یکی از مشکلاتی که بتعث سلب آرامش افراد می شود، صدای غیر معمول کولر گازی یا اسپیلت است. این صدا ممکن است از کندانسور یا پنل دستگاه باشد. عوامل مختلفی در بوجود آمدن این مشکل دخیل هستند، اما رایج ترین آن ها، بالانس نبودن فن یونیت خارجی کولر گازی یا فن داخلی اسپیلت است. البته ممکن است کمپرسور دستگاهتان شل شده باشد که با آچار کشی به راحتی این مشکل رفع می شود.

 1. آب ریزی کولر گازی

سر ریز شدن آب از پنل داخلی اسپیلت از دیگر مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید. این مشکل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، اما این مشکل نشانه اصلی مسدود شدن راه آب خروجی دستگاهتان است.

 1. کار نکردن فن پنل داخلی کولر گازی و اسپیلت

ممکن است از مسدود شدن فیلتر هوا عامل بروز این مشکل در دستگاه شما باشد که می توانید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی زیمنس در کرج برای رفع این مشکل، ارتباط برقرار کنید.

 1. فیلتر هوای کثیف

فیلتر هوای کولر گازی و اسپیلت یکی دیگر از قطعاتی است که در صورت تمیز و سرویس نکردن به موقع آن، عملکرد دستگاهتان را به طور چشمگیری کاهش می دهد و از عواملی است که می تواند بر روی قطعات دیگر تاثیر بگذارد.

 1. روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی

ممکن است یک روز گرم تابستانی به سراغ اسپیلت زیمنس خود بروید تا از خنکای مطلوب آن استفاده کنید. اما به طور غیر قابل باوری دستگاهتان روشن نمی شود!

در ابتدا سعی کنید که ترموستات و کنترل دستگاهتان را چک کنید. اگر این کار برای شما موفقیت آمیز نبود، با تکنسین های نمایندگی زیمنس کرج سرویس بعنوان تعمیرگاه مجاز تعمیرات کولر گازی زیمنس در کرج تماس گرفته و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارید.

 1. کاهش سرمای کولر گازی و اسپیلت زیمنس

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شده باشید، باد گرم زدن دستگاهتان است. همانطور که قبلا برایتان توضیح داده ایم، سرمای دستگاه طبق یک واکنش شیمیایی رخ می دهد. در بیشتر اوقات ضعف خنک کنندگی دستگاه مربوط به نشتی گاز کولر است.

 1. برفک زدن لوله ها

این مشکل نشانه ی کثیف بودن فیلتر یا کاهش میزان شارژ گاز دستگاهتان است. پس از خاموش شدن، آب شدن یخ، نشتی را در پی خواهد داشت. دستگاهتان را ریست نکنید.

اگر تمیز کردن فیلتر هوا موجب رفع این مشکل نشد، با متخصصین نمایندگی تعمیرات کولر گازی زیمنس کرج سرویس تماس بگیرید. این مجموعه قطعا شما را در رفع این مشکا همراهی می کند.

مشکلات و عوارض جانبی استفاده نا درست از کولر گازی و اسپیلت زیمنس

 1. استفاده بیش از حد و روشن گذاشتن مداوم دستگاه در طول روز موجب می شود تا گرمایی که دستگاه از محیط ما می گیرد و به فضای خارجی انتقال می دهد، بیش از حد باشد که همین امر در جهت گرم تر شدن فضای بیرونی که نتیجه آن کمتر شدن شدن خنکی در فضای بیرون است، می باشد.
 2. استفاده مداوم و در معرض باد مستقیم قرار گرفتن کولر های گازی و اسپیلت، موجب امراض مختلفی چون روماتیسم، پایین آمدن فشار خون، مشکلات عضلانی و… می شود.
 3. شاید تجربه کرده باشید که زمان طولانی ای در مقابل باد مستقیم کولرهای گازی قرار گرفته باشید، و بعد از مدتی احساس خستگی یا کوفتگی مفرط به شما دست بدهد. محققان ثابت کرده اند که باد مستقیم کولر و سرمای آن باعث کوفتگی می شود و درصد ابتلا به آنفلونزا و سر درد را در افراد افزایش می دهد.
 4. استفاده مداوم از اسپیلت، رطوبت پوست شما را کاهش می دهد. پس توصیه می کنیم اگر از این دستگاه استفاده می کنید، برای سلامت پوست خود از کرم های مخصوص یا دستگاه های رطوبت ساز استفاده کنید.

نکات مهم در نگهداری کولر گازی و اسپیلت

پس از نصب کولر گازی، می بایستی به نکات مهمی در جهت نگداری بهتر دستگاه، توجه کنید.

 1. اولین و مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، سرویس و تعمیر به موقع کولر گازی و اسپیلت شما است. اگر به تازگی برای خرید و نصب کولر گازی خود اقدام کرده اید، پیشنهاد می کنیم در چند ماهه آینده، دستگاه خود را به یک سرویس کار حاذق، بسپارید. ما به شما تعمیرگاه کرج سرویس، نمایندگی تعمیر کولر گازی زیمنس در کرج را معرفی می کنیم که متشکل از گروهی مجرب و کار بلد است.
 2. در هنگام استفاده از کولر گازی و اسپیلت زیمنس، پنجره های باز خود را ببندید.چرا که با رد و بدل شدن هوای داخلی اتاق با هوای خارجی، همچنان گرمای اتاق باقی می ماند و دستگاه باید توان مصرفی بیشتری برای خنک کردن محیط استفاده کند. در نتیجه کمپرسور دستگاهتان زود تر از موعد دچار خرابی و فرسودگی می شود.
 3. با سرد شدن فضای داخلی تان، کولرگازی و اسپیلت زیمنس خود را خاموش کنید. همانطور که قبلا برایتان توضیح دادیم، استفاده بیش از حد از سرمای اسپیلت، مشکلات جسمی ای را به همراه دارد. جدا از آن به کولر و موتور آن هم آسیب جدی وارد می کند.
 4. سعی بر این داشته باشید تا زمان هایی که اوج گرما را حس می کنید، از این دستگاه استفاده کنید.

ارور و خطاهای کولر گازی اسپیلت زیمنس

برنامه نویسان و طراحان کولرهای گازی زیمنس، در حین نوشتن فرامین مربوط به یک دستگاه، نقاط ضعف و درد دستگاه را با کد های مختصری مشخص می کنند تا رد صورت بروز هر گونه مشکل، مصرف کننده با دین آن خطا به مشکل دستگاه خود آگاه شود و در جهت رفع آن مشکل اقدام کند.

هر دستگاه بسته به میزان طراحی و توان قدرت خود، ارور های مختص به خودش را دارد. اما در ادامه به خطاهایی که ممکن است در مدل های مختلف کولر گازی و اسپیلت زیمنس با آن مواجه شوید، آشنا خواهیم شد.

 • کد   ارورE1-: اشکال این ارور از سنسور محیطی است – بررسی مقدار اهم سنسور و تعویض آن – چک کردن سوکت و سیمهای مرتبط به سنسور و در آخر ممکن است خرابی از مدار برد اصلی باشد.
 • کد   ارو E2-: علت این ارور مربوط می شود به سنسور پایپ – چک کردن مقدار اهم سنسور و تعویض آن – چک کردن سوکت و سیمهای مرتبط به سنسور و در آخر ممکن است خرابی از مدار برد اصلی باشد.
 • کد   ارورE4-: این خطا از برد اصلی می باشد- معیوب بودن مدار برد اصلی و تعویض آن.
 • کد   ارورE3-: علت خطا از عمل نکردن المنت – مقدار مقاومت المنت چک شود تعویض المنت و در آخر خرابی برد.
 • کد   ارورE5-: علت خطا از مدار برد اصلی EEPROM پاک شدن برنامه و برنامه ریزی مجدد.
 • کد   ارورE14-: پیغام ارور از موتور فن یونیت داخلی – مقدار مقاومت موتور فن چک شود – بررسی سیمهای ارتباطی و سوکت مرتبط به فن – خرابی موتور فن و تعویض آن و در آخر ایراد از مدار برد دستگاه.

تعمیر کار حرفه ای کولر گازی زیمنس در کرج

در صورت خرابی و نیاز به تعمیر کولر گازی زیمنس در کرج چه باید کرد؟

تعمیر کولر گازی زیمنس و بررسی مشکلات آن، کاری تخصصی و نیازمند دانش و تجربه است. در صورتی که افراد ناآشنا و غیرمتخصص نسبت به تعمیر این دستگاه ها اقدام نمایند، هم ممکن است خرابی بیشتر شود؛ هم در صورت بی احتیاطی و ایجاد اختلال در سیم کشی دستگاه، خطراتی مانند برق گرفتگی وجود دارد.

به همین جهت بهترین کار آن است که در صورت خراب شدن دستگاه، به مراکز تایید شده و مجاز برای تعمیر کولر گازی اسپلیت زیمنس مراجعه کرد. اگر در کرج یا استان البرز هستید، می توانید برای تعمیر دستگاه خود به تعمیرگاه کرج سرویس، نمایندگی تعمیرات کولر گازی زیمنس در کرج مراجعه نمایید. این مرکز خدمات پس از فروش زیمنس یکی از بهترین ها در کرج و استان البرز به شمار می آید. از مهم ترین مزایای این تعمیرگاه می توان به این موارد اشاره کرد:

ویژگی های تعمیرگاه مجاز کولر گازی اسپلیت زیمنس کرج سرویس

دقت و سرعت بالا در تعمیر: کرج سرویس با بهره گیری از کارشناسان کارآموزده و متخصص تعمیرات انواع خرابی های کولر گازی اسپلیت را با بالاترین سرعت انجام می دهد.

انجام خدمات تعمیر در محل: با استفاده از خدمات کرج سرویس، نیازی به حمل و نقل دستگاه نیست؛ شما می توانید خدمات مربوط به تعمیر کولر گازی را در منزل خود دریافت نمایید.

مشاوره و راهنمایی با کیفیت بالا: برای امور تخصصی نظیر تعمیرات کولر گازی زیمنس، راهنمایی های یک شخص باتجربه می تواند بسیار کارآمد باشد. کارشناسان این مرکز همواره به بهترین شکل نسبت به راهنمایی مصرف کنندگان اقدام می کنند.

تمامی این موارد، دلیلی است برای آن که کرج سرویس به عنوان یکی از شاخص ترین نمایندگی های تعمیرات کولر گازی اسپیلت زیمنس در کرج می تواند گزینه ای مناسب جهت خدمات پس از کولر گازی زیمنس در کرج و استان البرز باشد.

Rate this page

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *